E-portfolio za učenike
Akreditovan seminar
Broj sati: 16
Trajanje: 2 sedmice
Cena: 35 eura
* Sadržaj ovog seminara isti je kao i sadržaj seminara E – portfolio instrument za napredovanje i saradnju iz prethodnog kataloga. U slučaju da ste pohađali stari seminar, ne morate ovaj.
Ovaj seminar Vam pruža mogućnost da naučite kako da samostalno kreirate učeničke e-portfolije u funkciji formativnog ocenjivanja.
Seminar je namenjen:
- vaspitačima,
- nastavnicima razredne nastave,
- nastavnicima predmetne nastave osnovnih škola i gimnazija,
- nastavnicima srednjih stručnih škola i osnovnih/srednjih umjetničkih škola (muzičke, baletske, likovne),
- nastavnicima škola za obrazovanje odraslih,
- nastavnicima izbornih i fakultativnih predmeta,
- nastavnicima škola za obrazovanje učenika sa smetnjama u razvoju,
- stručnim saradnici predškolskih ustanova, domova učenika i škola
Ovaj seminar je nastao kao potreba zaposlenih u obrazovanju da postignuća učenika koja zajedno sakupljaju u papirnoj formi objedine i pregledno predstave u elektronskoj formi. Naučićete kako da obučite svoje učenike da sami kreiraju svoje e-portfolije u jednostavnom, lepo dizajniranom i besplatnom veb – alatu, postavljaju ciljeve, procenjuju svoje i napredovanje drugih učenika i kako da bezbedno koriste internet.
Tema 1 – Kome i zašto je potreban učenički e-portfolio?
U okviru ove teme ćete saznati:
- šta je i čemu služi učenički e-portfolio,
- šta sadrži i koje su vrste učeničkih e-portfolija.
Zatim ćete uz pomoć jasnih i preciznih uputstava datih kroz video materijale, slike i prezentacije kreirati jedan učenički e-portfolio.
Tema 2 – Evaluacija i samoprocena učeničkog e-portfolija
U nastavku seminara ćete proširiti svoja znanja o bezbednosti na internetu i koje podatke i pod kojim uslovima možete da objavljujete o učenicima.
Upoznaćete se sa nekoliko predloga kako možete vršiti evaluaciju učeničkih e-portfolija i kako da osposobite učenike da vrše samoprocenu svojih postignuća predstavljenih u e-portfoliju.
Snežana Đorđević
Snežana je učiteljica koja živi i radi u Beogradu. Predavač je na domaćim i međunarodnim seminarima i konferencijama, stalni stručni saradnik ZUKOV-a. Autor je dva onlajn seminara, jednog dokumentarnog filma i dela međunarodne izložbe o Nikoli Tesli. Dobitnik je više nagrada, zvanja, priznanja i evropskih oznaka kvaliteta za učešće u eTwinning projektima. U OKC-u je od 2018. godine.
Pitanja koja ste pitali i naši odgovori
Na seminaru ćete: učiti, raditi zadatke i komunicirati sa modetatorom i ostalim učesnicima. Prema našem dosadašnjem iskustvu za ove aktivnosti će vam biti potrebno 3-5 sati nedeljno.
Posle završenog seminara će za vas ostati otvoreni svi resursi koje možete da koristite da se podsetite na ono što ste zaboravili. Takođe, uvek možete da se javite svom moderatoru i on će vam pomoći.